Na rozegranych w Łomży XII Mistrzostwach Polski Juniorów (16-17 lat) Karate Kyokushin Marta Zwierz zdobyła złoty medal w kategorii powyżej 55 kg potwierdzając po raz kolejny, że jest obecnie najlepszą zawodniczką w Polsce w tej kategorii wiekowej

Mistrzostwa Polski Juniorów, nazywane do niedawna Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych towarzyszą Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jest to zdecydowanie najważniejsza krajowa impreza sportowa w roku w karate kyokushin dla tej kategorii wiekowej. W tym roku w Łomży spotkało się 141 zawodniczek i zawodników z 45 klubów z całego kraju, którzy rywalizowali w konkurencji kata oraz walki kontaktowej.

Marta Zwierz, trenująca w FDF Club w Michalinie u Łukasza Borkowskiego sekcji UKS Bushi w drodze do zwycięstwa stoczyła pięć walk. Wszystkie wygrała w doskonałym stylu, mimo że jej przeciwniczki były doświadczonymi, niezwykle groźnymi rywalkami. We wszystkich walkach widać było, że Zwierz cały czas kontroluje przebieg starć dominując technicznie i taktycznie nawet nad silniejszymi przeciwniczkami.

W pierwszej walce z Jagodą Pelińską z Opola w trzydziestej sekundzie zdobyła przewagę punktową – wazari za trafienie w głowę kopnięciem okrężnym. Zwycięstwo przypieczętowało drugie wazari za tę samą technikę w ostatniej sekundzie walki. Drugą walkę z Ewą Bartman z Brzozowa wygrała przez zdecydowane wskazanie sędziów. W trzeciej, w walce z Olą Leśniewską z Nowej Soli zwycięstwo Marty przypieczętowało wazari zdobyte także za mawashi geri jodan w trzydziestej szóstej sekundzie walki. W półfinale zmierzyła się z cięższą i silniejszą Izabelą Chaberek z Łomży. Tu także widać było jej przewagę techniczną, którą poza ogólną kontrolą przeciwniczki, zamanifestowała się zdobyciem w dwunastej sekundzie walki wazari także za kopnięcie okrężne w głowę.

W walce finałowej Marta zmierzyła się z walczącą w poprzednich starciach z niezwykłą determinacją, wyższą i cięższą, Karoliną Szczepańską z Krosna. Tu także udało się osiągnąć dużą przewagę dzięki bardzo dobrej taktyce, polegającej na bardzo mocnych wewnętrznych low kickach. Taktyka ta pozwoliła zapanować nad agresją przeciwniczki. W efekcie cała walka należała do Marty. W końcowych sekundach walki Marta wykonała skutecznie swoją koronną technikę, tj. mawashi geri jodan. Pomimo nie zaliczenia tego kopnięcia przez sędziów, zrobiło ono ogromne wrażenie na wszystkich i zaowocowało zwycięstwem Zwierz w rundzie podstawowej przez wskazanie sędziów. Marta jest najmłodszą mistrzynią Polski w historii klubu (nieskończone 16 lat). Jej sukces to także sukces jej trenera Łukasza Borkowskiego (FDF Club Michalin), który wspaniale przygotował ją do zawodów oraz wyśmienicie sekundował, bezbłędnie dobierając taktykę do każdej walki .Przed „złotym duetem” w tym sezonie jeszcze wiele startów krajowych i zagranicznych, między innymi Puchar Polski oraz Mistrzostwa Europy.