XXVII Puchar Polski seniorów Karate Kyokushin


Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin 11 grudnia 2010

W sobotę 11 grudnia 2010 odbył się w Zamościu XXVII Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin. Jest to druga co do ważności, po Mistrzostwach Polski, seniorska impreza w kraju. Pomimo zimowej pogody poważnie utrudniającej dojazd na zawodach stawiło się 79 zawodników z 37 klubów z terenu całego kraju.
Klub Sportów Walki UKS Bushi reprezentowała trójka zawodników: Agnieszka Winek, Łukasz Borkowski oraz Krystian Witak. W roli trenera i sędziego wystąpił sensei Paweł Juszczyk.
puchar-polski-sen1
Najbardziej udany występ zaliczył Łukasz Borkowski (kat. kumite mężczyzn do 80kg) z sekcji działającej w FDF Club w Michalinie, który zdecydowanie wygrał pierwszą walkę. W trakcie drugiego pojedynku, w którym Borkowskipucharpolskisen1 miał nieznaczną przewagę, otrzymał nieregulaminowe kopnięcie w plecy, co na parę chwil zwaliło go z nóg. Za zgodą lekarza zawodów Borkowski podjął dalszą walkę i ostatecznie wygrał wchodząc tym samym do strefy medalowej. W półfinale zawodnik UKS Bushi nieznacznie uległ po dogrywce Julianowi Szerszeniowi z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin zdobywając ostatecznie brązowy medal.
Także trzecie miejsce zajęła Agnieszka Winek (kat. kumite kobiet do 55kg) ulegając w półfinale Aleksandrze Zajkowskiej z Łomży.
puchar-polski-sen2
Krystian Witak (kat. kumite mężczyzn do 65kg) odpadł w eliminacjach przegrywając z Pawłem Jarczykiem z Rudy Śląskiej, który ostatecznie zajął drugie miejsce.


O FDF Club

Zapraszamy do siłowni FDF Club w Józefowie wyposażonej w profesjonalny sprzęt siłowy, fitness oraz cardio (t.j. profesjonalne bieżnie , crosstrainery, ergometry wioślarskie, rowery, stepery), platformę wibrującą, saunę, studio masażu, sklep z napojami, odżywkami oraz odzieżą sportową, akcesoriami do siłowni oraz sportów walki. W FDF Club jest także profesjonalna sala sporów walki, Pole Dance, profesjonalny Cross Box z podestami do podnoszenia ciężarów. Do dyspozycji klientów jest też profesjonalny stół do bilarda.