Siłownia FDF Club w Józefowie koło Otwocka program Schudnij z nami!

Jak schudnąć czyli moja przygoda z siłownią.

Na siłownię nigdy nie jest za późno, czyli jak wygrałem z nadwagą.
Moja przygoda z siłownią zaczęła się od butów, a właściwie od faktu, że nie potrafiłem zawiązać sznurowadeł ponieważ przeszkadzał mi w tym mój wielki brzuch. Za każdym razem, gdy się nachylałem po prostu zaczynało brakować mi powietrza. Podszedłem do lustra i ujrzałem tam prawie 125-kilogramowego potwora – czyli siebie samego. Wtedy postanowiłem coś z tym zrobić, zmienić siebie i swój wygląd.
schudnij-z-nami-1
Najcięższym zadaniem było ogarnięcie się i zapisanie się na jakieś zajęcia. Po długim namyśle i odwiecznym odkładaniu mój wybór padł na siłownię FDF Club. Tak zaczęła się moja walka o zdrowie, lepszą sylwetkę i dobre samopoczucie.

Na pierwsze treningi zacząłem chodzić na początku lutego. Postanowiłem posłuchać rady trenera, poćwiczyć troszkę z ciężarami i zająć się ćwiczeniami aerobowymi. Z ciężarami robiłem trening obwodowy, a jako aeroby wybrałem jazdę na rowerze stacjonarnym. Po paru tygodniach ćwiczeń moja waga zaczęła spadać, więc podjąłem kolejne wyzwanie jakim dla mnie było spróbowanie swoich sił na bieżni. Mimo że strasznie nie lubię biegać, waga zaczęła spadać z treningu na trening. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę.

W pewnym momencie mimo regularnych ćwiczeń moja waga zatrzymała się w miejscu i mimo ciężkiej pracy jaką wykonywałem nie miała zamiaru spadać. Wtedy z odsieczą przyszła mi dieta wysokobiałkowa oraz trener z FDF-u, który po raz kolejny rozpisał mi trening i objaśnił schemat według jakiego miałem go wykonywać. Pod jego opieką zacząłem wykonywać dzielony trening siłowy i ok. 40 minutowy bieg na bieżni na koniec treningu. Oczywiście przed rozpoczęciem wykonywałem solidną 10 minutową rozgrzewkę. Waga ponownie zaczęła spadać.
schudnij-z-nami-2
Dzięki ogromnej determinacji i regularności udało mi się osiągnąć sukces. Moja sylwetka nabrała kształtu, a zbędne kilogramy odeszły precz. Ze 122,5 kg potwora stałem się 89-kilogramowym zwykłym facetem. Przez 11 miesięcy regularnych ćwiczeń udało mi się poprawić swoje samopoczucie i zyskać nową pasję – ćwiczenia na siłowni. Podziękowania należą się też trenerom, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę FDF Club-u, dopingując i motywując mnie w chwilach słabości, bo i takie bywały 🙂