Marta – Królowa Wiednia

Na rozegranych w miniony weekend (05.06.2011 r.) w Wiedniu Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii w Karate Shinkyokushin zawodniczka FDF Club oraz OKS Otwock, Marta Zwierz wywalczyła złoty medal w konkurencji kumie, czyli walki w pełnym kontakcie.
Tegoroczna edycja Austrian Open zgromadziła 216 zawodników i zawodniczek z 9 państw. Utytułowana Zwierz wystartowała w tym turnieju w kategorii dziewcząt 15-17 lat +55 kg. W pierwszej walce pokonała przeciwniczkę z Polski Klaudię Hul przez wskazanie sędziów. W drugiej o zwycięstwie Marty z Ivaną Simum z Chorwacji zadecydowało okrężne kopnięcie w głowę ocenione na wazari. Walkę finałową wygrała zdecydowanie z Martyną Mazur, w której wykazała się doskonałym przygotowaniem fizycznym i taktycznym obranym przez trenera Łukasza Borkowskiego. Wraz z gongiem kończącym walkę finałową, Marta zadała nokautujące uderzenie ręką na wątrobę przeciwniczki.
Przewaga Zwierz nad rywalkami we wszystkich walkach spotkała się z uznaniem komisji sędziowskiej, która przyznała jej tytuł najlepszej juniorki turnieju. Jest to już trzecie mistrzostwo Austrii wywalczone przez mieszkankę stolicy powiatu Otwocka.
Wyjazd Marty Zwierz na turniej w Austrii, podobnie zresztą jak i do Szwajcarii, był możliwy dzięki wsparciu finansowemu firmy Media Print. – Jestem bardzo wdzięczna za tę pomoc, bo bez tego nie mogłabym startować na tak prestiżowych zawodach – mówi zawodniczka. Opr. MS