Gala MMA TNT Fight w Wołominie

31 marca 2012 Łukasz Borkowski prezentujący barwy siłowni FDF Club Józefów (UKS Bushi) wziął udział w walce pokazowej karate kyokushin podczas Gali MMA “TNT Fight” w Wołominie. Borkowski podjął się nie lada wyzwania stając do pojedynku z jednym z najlepszych zawodników karate Kyokushin w Polsce, Marcinem Sieradzkim z Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN w Zielonce. Sieradzki jest dziesięciokrotnym Mistrzem Polski kategorii ciężkiej (tj. powyżej 95kg), brązowym medalistą Mistrzostw Europy, Trzykrotnym Mistrzem Ameryki, 64 zawodnikiem rankingu Światowej Federacji Karate Kyokushin w kategorii open. Warto przypomnieć, że Łukasz Borkowski startuje w kategorii do 80kg. Walka odbyła się w nietypowej formie, ponieważ toczyła się ona w ośmiokątnej klatce (oktagonie) w czasie dwóch rund po 2 min każda.

Od początku walki Łukasz Borkowski zaprezentował się bardzo dobrze w pełni kontrolując jej przebieg, jednak z upływam czasu Sieradzki zyskiwał przewagę siłową. Pod koniec pierwszej rundy Łukasz wykonał kopnięcie obrotowe na głowę, które trafiło zawodnika z Zielonki pomimo to kontynuował on walkę.

W drugiej rundzie ważący 14 kilogramów więcej Sieradzki skutecznie skrócił dystans, i po mocnej serii ciosów spowodował u Borkowskiego konieczność chwilowej przerwy w walce zdobywając wazari.

Ostatecznie cały pojedynek zwyciężył Marcin Sieradzki, ale zawodnik FDF Club zaprezentował się bardzo dobrze.

Pojedynki kyokushin na gali w Wołominie na prośbę organizatora sędziowali między innymi sensei Krzysztof Markowski i Agnieszka Winek.