Siłownia FDF Club w Józefowie koło Otwocka - Fitness, sztuki walki, AgroWorkout dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Karate dla dzieci

Karate dla Dzieci ???

Uprawianie karate umożliwia prawidłowy rozwój fizyczny oraz rozwój charakteru i osobowości ćwiczących. Rodzice wybierają karate ponieważ jest ono bezpieczne, wpływa korzystnie na zdrowie i charakter ich dzieci.
Karate, dbając o harmonię budowy ciała, przez czynne ćwiczenia chroni narząd ruchu przed wieloma schorzeniami i deformacjami. Jeśli dziecko ćwiczy karate, rodzice mogą spać spokojnie i nie bać się o kręgosłup swojego dziecka! Karate zapobiega skoliozom, karate leczy
skoliozy!
O wartościach wychowawczych płynących z uprawiania karate nie trzeba przekonywać. Dzieci uczą się zasad obowiązujących w dojo, szacunku do swojego nauczyciela, współćwiczących oraz do samych siebie. Nieustannie pracują na swoim rozwojem, pokonując kolejne kroki do ustabilizowania
emocji.

Czy dzieci powinny ćwiczyć samoobronę?

Te treningi są bowiem czymś więcej niż tylko kopaniem i uderzaniem -twierdzą psychologowie. Pomagają w kształtowaniu pewności siebie, podnoszą poczucie wartości, uczą stanowczości a także koncentracji (jakże potrzebnej w szkolnej nauce), spokoju i odpowiedzialności. Ale nie każdego. Doświadczeni instruktorzy szybko potrafią wyłowić z grupy młodych zawodników niedoszłych następców Bruce Lee”.
-Jeśli młody człowiek zapisuje się na treningi tylko po to, aby w ciągu trzech tygodni nauczyć się mocnych chwytów” i później przy ich pomocy zostać szefem bandy na podwórku albo terroryzować słabszych, już na początku bardzo się rozczaruje.

Walcz ze sobą

Celem karate nie jest pokonanie przeciwnika, lecz samego siebie. Kto tego nie zrozumie, nigdy nie będzie dobrym karateką – Tę zasadę wpajamy naszym uczniom już od pierwszego treningu – A wszystkie cykle zajęć rozpoczynamy od nauki technik obronnych, ponieważ zasadą karate jest nie uderzać pierwszym.
Wielu rodziców z zadowoleniem odkrywa, że ich domowy karateka” pod wpływem treningów nie zamienia się w agresywnego zabijakę, a wręcz odwrotnie – zyskuje coraz wyższą samokontrolę i opanowanie.

Nowe umiejętności pomagają uczniom w sprawach, które wykraczają poza salę treningową. Dzieci stają się bardziej stanowcze i odważne. Śmiało wyrażają myśli – sztuczne zagrożenie hartuje i łatwiej pokonać rzeczywiste trudności.
Poza tym treningi karate są dla wszystkich, bez względu na predyspozycje fizyczne. Niskich i drobnych będą stymulowały do rozwoju; dzieci z nadwagą na pewno schudną i nabiorą lekkości ruchu; wszyscy zyskają dobra formę -chociaż nie wszyscy dojdą do najwyższego stopnia sztuki: czarnego pasa.
karate-dla-dzieci-1
Bloki, uderzenia, cięcia, kopnięcia, ciosy, a wszystko przy akompaniamencie krzyku -wielu rodziców właśnie tak widzi tę dyscyplinę sportu. Prawie wszyscy boją się, że uprawianie karate wzmaga agresję i popędliwy Jaś dostaje do ręki fachowy sposób na fachowe lanie innych”. Wiele osób obawia się też urazowości, nieszczęśliwych wypadków, widzi rozbite nosy i ręce na temblaku.
karate-dla-dzieci-2
– Takich rodziców zapraszamy na treningi. To prosty i jednoznaczny sposób rozwiania wszelkich obaw. Rodzice, jeśli chcą, mogą towarzyszyć swoim dzieciom na zajęciach, śledzić ich postępy a także pomagać w motywowaniu do dalszej pracy – najważniejsza bowiem jest tu wytrwałość.

Fabryka siły

Znajdź mnie na Google Plus

Grzegorz Borkowski – Instruktor kulturystyki, CrossFitnes’u, CrossInterval’u oraz profesjonalny doradca suplementacyjny w siłowni FDF Club w Józefowie koło Otwocka.

INSTAGRAM

[instagram-feed]

Wypoczywaj aktywnie!

Agroturystyka Elagro w Elganowie na Mazurach oferująca komfortowe pokoje noclegowe
Wypoczywaj aktywnie z programem treningowym AgroWorkout w Agroturystyce Elagro w Elganowie na Mazurach!